1. Liczba drużyn biorących udział w rozgrywkach to 12 ekip, które zagrają w jednej lidze w systemie „każdy z każdym”.

2. Drużyna składa się maksymalnie z 11 zawodników.

3. Na boisku w czasie meczu przebywa 4 zawodników w polu + bramkarz.

4. Czas gry: 2 x 12 min.

5. Rozgrywki będzie sędziował sędzia główny oraz sędzia asystent.

6. Obowiązuje strój sportowy (obuwie halowe na jasnej podeszwie).

7. W przypadku niestawienia się drużyny na mecz zostanie przyznany walkower 5:0.

8. Drużyna w której wystąpi nieuprawniony zawodnik zostanie ukarana walkowerem 0:5.

9. Dwa walkowery eliminują drużynę z rozgrywek.

10. Boisko halowe o wymiarach 40, x20m, auty z obu stron placu gry (nie grają drabinki), bramki o wymiarach 3m x 2m.

11. Zza linii końcowej piłkę do gry wprowadza bramkarz w obrębie całego boiska w czasie 4 sekund.

12. Uderzenie piłki w sufit – rzut wolny pośredni.

13. Odległość zawodników drużyny przeciwnej od piłki w czasie wykonywania rzutu wolnego – 3 metry.

14. Gra bez wślizgów – kara to rzut wolny bezpośredni.

15. Podanie piłki nogą do swojego bramkarza i dotknięcie jej rękami przez bramkarza - rzut wolny pośredni z linii pola karnego.

16. Zmiany zawodników hokejowe, tylko w strefie zmian.

17. Rzut karny przedłużony – przewinienia anulowane tzn. – cztery pierwsze przewinienia każdej drużyny (w jednej połowie) karane są rzutem wolnym. Każde następne przewinienie to tzw. rzut karny przedłużony.
Rzut karny przedłużony – przyznawany jest za piąte i każde następne przewinienie. Wykonuje się go z odległości 9 m od bramki i brak jest po nim tzw. dobitek. Jeżeli z wykonanego rzutu karnego nie padnie bramka, to bramkarz wprowadza piłkę do gry, jak po aucie bramkowym.

18.Czas gry jest zatrzymywany:

• na znak sędziego głównego lub asystenta,
  • po każdym strzelonym golu, aż do momentu wznowienia gry od środka boiska,
  • w momencie gdy jedna z drużyn wyraźnie opóźnia moment wznowienia gry ze stałego fragmentu,
  • w ostatniej minucie meczu przy każdym stałym fragmencie, aż do momentu wznowienia gry.

19. Wpisowe 550zł, wpłaca każda drużyna przed pierwszym meczem. Nieuiszczenie wpisowego wiąże się z niedopuszczeniem drużyny do ligi.

20. Każdy niepełnoletni musi dostarczyć przed rozpoczęciem rozgrywek „Oświadczenie Rodzica lub Opiekuna Prawnego” wyrażające zgodę na udział w rozgrywkach. Nie dostarczenie zgody skutkuje nie dopuszczeniem zawodnika do gry.

V. Kary minutowe:

1.   Zatrzymanie ręką piłki zmierzającej do bramki – kara 2 min i rzut karny.

2.   Niesportowe zachowanie, celowe kopnięcie zawodnika, zatrzymanie rękami- kara   2 min.

3.   Opóźnienie wprowadzania piłki do gry  - kara 1 min.

4.   Ordynarne, wysoce niesportowe zachowanie – kara wykluczenia z meczu + kara zawieszenia w następnym meczu.

5.   Nieprzestrzeganie odległości 3m od piłki w czasie wprowadzania jej do gry - kara 1 min.

6.   Podczas zmiany, zawodnik wchodzący może pojawić się na boisku, dopiero po opuszczeniu boiska przez zawodnika schodzącego, zbyt wczesne wejście na boisku — kara 1min dla zawodnika wchodzącego

7.   Za spożywanie alkoholu w czasie rozgrywek – kara wykluczenia zawodnika z rozgrywek i przyznanie walkowera drużynie przeciwnej.

VI. Kolejność drużyn w turnieju:

1.   Drużyna za zwycięstwo otrzymuje 3 pkt, za remis 1 pkt, porażka 0 pkt.

3. O kolejności drużyn w rankingu Fair Play decyduję:

- najmniejsza ilość punktów karnych za kary minutowe i czerwone kartki (kara minutowa 1pkt, czerwona kartka    3pkt, walkower 3pkt)

- liczba fauli

- wyższe miejsce w tabeli ogólnej

VII.  Nagrody:

- Za zajęcie miejsc I-III  - puchar, dyplom i medale

- Dla króla strzelców - puchar i dyplom

- Dla najlepszego bramkarza  - puchar i dyplom.

- Dla MVP Ligi - puchar i dyplom

- Dla najlepszej drużyny w Rankingu Fair Play - puchar i dyplom

VIII. Sprawy różne:

- Organizator nie ponosi żadnej odpowiedzialności za udział w rozgrywkach osób chorych i wynikające z tego powodu wypadki oraz za skutki wypadków przed, po i w czasie gry.
- Każda drużyna jest odpowiedzialna za własne ubezpieczenie NNW, OC. Zawodnicy powinni ubezpieczyć się indywidualnie.
- Wskazane jest, aby zawodnicy biorący udział w rozgrywkach poddali się wcześniej badaniom lekarskim.
- Kapitanowie drużyn zobowiązują się zapoznać z regulaminem pozostałych zawodników swojej drużyny, co potwierdzają własnoręcznym podpisem.
- O sprawach nieujętych w regulaminie decyduje organizator.

Organizatorami rozgrywek są: GLKS Michów i ZSO w Michowie.