GLKS Michów - strona oficjalna

• Witamy na oficjalnej stronie drużyny GLKS MICHÓW
  • Wyniki ostatniej kolejki:
  • Orły II Kazimierz - Stal II Poniatowa 0:10
  • Wawel Wąwolnica - Pogoń Trzebiesza 0:1
  • GLKS Michów - Poraj Kraczewice 4:0
  • Stacja Nałęczów - GLKS Elżbieta 2:1
  • KS Uniszowice - Dąbrowiak Dąbrowa Wronowska 5:2
  • Orlęta Nowodwór - Laskowia Baranów 0:1

GLKS Michów 4:0 Poraj Kraczewice
2024-04-14, 12:00:00

XVI Edycja Gminnej Ligi Halowej Piłki Nożnej w Michowie
Ładowanie...

Marcin Kowalski

MARCIN KOWALSKI (1981-2015) - LEGENDA GLKS MICHÓW

W dniu 3 kwietnia 2015 roku o godzinie 9.15 po długiej i ciężkiej walce z chorobą zmarł wspaniały człowiek i sportowiec Marcin Kowalski, mając zaledwie 34 lata. Zasłużony dla środowiska sportowego, wieloletni trener i najlepszy zawodnik w historii klubu GLKS Michów.

Od czasu powstania, klub grał w B-klasie, kiedy to w sezonie 2008/2009, właśnie pod wodzą śp. trenera Marcina Kowalskiego został bezapelacyjnym zwycięzcą tych rozgrywek i awansował do klasy A. Największym sukcesem zawodników trenera Kowalskiego, jak i całego klubu jest zajęcie 6 miejsca w lubelskiej A-klasie w sezonie 2009/2010.

Marcin Kowalski był fenomenalnym zawodnikiem, doskonały techniczne, bardzo wszechstronny, waleczny, no i niesamowicie skuteczny. Był najlepszym strzelcem drużyny w sezonie 2009/2010, zdobywając jako pomocnik 20 bramek oraz 9 asyst, rok później zakończył rozgrywki z dorobkiem 19 goli i 4 asyst. Sezon 2011/2012 to kolejny popis Marcina, 18 bramek i 6 ostatnich podań. Następną kadencję z powodu kontuzji zakończył przedwcześnie, lecz w 14 spotkaniach zdążył 5-krotnie pokonać bramkarza rywali i 4-krotnie popisywał się asystami. Po zakończeniu rozgrywek zrezygnował z funkcji trenera seniorów, lecz dalej kontynuował karierę piłkarską. Pod sterami trenera Iwanka rozegrał rundę jesienną, w której zdobył 7 bramek, natomiast jak się niestety później okazało, w jego ostatnim ligowym meczu zdobył dwa gole i zanotował asystę, w ten fantastyczny sposób zakończył swoje boiskowe poczynania. Marcin poprowadził swój zespół do wielu zwycięstw i sukcesów, za co należy mu się ogromny szacunek. Bezapelacyjnie to najlepszy zawodnik klubu GLKS Michów w jego historii.

Po śmierci Kowalskiego zarząd klubu zdecydował się zastrzec koszulkę z numerem 8, którą Marcin zakładał od początku swojej przygody z piłką nożną. Trykot ten, będzie wisiał w siedzibie klubu na cześć jego pamięci.

Dnia 17 czerwca 2018 roku odbył się I Memoriał Marcina Kowalskiego w piłce nożnej. Rywalizowały w nim drużyny tj.: Gigant Przytoczno, GKS Niedźwiada, GKS Abramów oraz gospodarze GLKS Michów. Rok później w turnieju wzięły udział  wzięły udział kluby z powiatu lubartowskiego tj. LKS Skrobów i Gigant Przytoczno, drużyna Przyjaciół Marcina oraz reprezentacja gospodarzy GLKS Michów. W 2023 roku obyła się trzecia edycja memoriału, w której zagrały drużyny: Kadet Lisów, reaktywowana Pogoń 07 Lubartów, Przyjaciele Marcina oraz GLKS Michów.

GLKS Elżbieta   GLKS Michów
2024-04-21, 16:00:00