statystyki szczegółowe

Aktualności

Pewne zwycięstwo

• autor: RedDevil89, 2015-04-27 00:17

GLKS Michów pokonał KS Nasutów 3:0 w meczu 18 kolejki A-klasy. Wynik odzwierciedla to co działo się na boisku. Michowiacy prezentowali się znacznie lepiej od drużyny przyjezdnych. Od początku spotkania nasi zawodnicy starali się dyktować warunki gry, atakując bramkę gości.

Już w 9 minucie spotkania te ataki przyniosły skutek. Po akcji Pawła Rzetelskiego i Wojtka Kosiorka, ten drugi pokonał bramkarza z Nasutowa, strzelając swoją 4 bramkę w sezonie. GLKS szukał drugiej bramki, w niektórych sytuacjach goście ratowali się faulami, za które sędzia pokazywał żółte kartki. W ten oto sposób, gdy przy linii bocznej faulowany był Grzegorz Białucha, jeden z zawodników KS Nasutów za drugą żółtą, a w efekcie czerwoną kartkę musiał opuścić boisko. Do końca pierwszej połowy nie udało się jednak Michowiakom podwyższyć rezultatu, choć okazji ku temu nie brakowało. Między innymi ładnym lobem popisał się Paweł Rzetelski, ale piłka przeleciała tuż nad poprzeczką. Druga połowa to podobny obraz gry. Przewaga Michowiaków, nieliczne wyjścia przyjezdnych. Wynik 1:0 utrzymywał się jednak aż do 75 minuty. Wtedy to z rzutu rożnego świetnie dośrodkował Artur Kuśmirek, ładnie głową uderzył Łukasz Juchniewicz, strzelając tym samym swojego pierwszego gola w meczu ligowym w Michowie. Ten gol uspokoił nasz zespół. Nasi zawodnicy utrzymywali się przy piłce stwarzając sobie kolejne sytuacje. Pod koniec spotkania dobrą akcję rozegrał  wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Kamil Patrzylas, minął bramkarza. Obrońca gości co prawda zdążył z interwencją, ale tak niefortunnie, że skierował piłkę do własnej bramki. Nie licząc walkowera z Ludwiniakiem, jest  to pierwsza ligowa wygrana GLKS Michów w tym roku. Liczymy na kolejne. Już w piątek, 1 maja, Michowiacy zmierzą się w Lisowie z tamtejszym Kadetem.

GLKS Michów 3:0 KS Nasutów

Bramki: Kosiorek 9', Juchniewicz 75', Samobójcza 88'

Żółte kartki: Rzetelski 67'

Skład: Michał Zaworski - Grzegorz Białucha, Michał Litwinek, Michał Piskorski (C), Stefan Kulik - Marcin Żeleźnik (Mateusz Grenda 69') Łukasz Juchniewicz, Artur Kuśmirek, Piotr Grenda (Kamil Patrzylas 86') - Paweł Rzetelski (Damian Gwizdek 78'), Wojciech Kosiorek (Sebastian Targoński 59')

Rezerwowi: Piotr Wójtowicz, Damian Gwizdek, Krzysztof Zdunek, Mateusz Grenda, Sebastian Targoński, Kamil Patrzylas

Trener: Łukasz Iwanek